
ie z bolącym zębem staje się katorgą, a nie ma najmniejszego sensu w jej przeżywaniu.
Chirurgia szczękowa - definicja
Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa
Kilka słów o gabinetach stomatologicznych
O gabinetach stomatologicznych napisano już wiele. Współczesne gabinety stomatologiczne w Polsce zawierają szereg różnego rodzaju usprawnień, których zadaniem jest dostarczenie pacjentom najwyższej jakości usług w jak najlepszej cenie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których zdrowie, higiena i komfort są zdecydowanie na pierwszym miejscu. Dzięki temu ma się możliwość spróbowania takich rozwiązań, które w stu procentach spełnią oczekiwania. Gabinety stomatologiczne dzięki profesjonalizmowi i dobremu podejściu do realizacji zabiegów jamy ustnej, są wzorem do naśladowania w innych dziedzinach medycyny. Tu nie ma problemów ze sprzętem, a za sprawą tego, że są to na ogół gabinety prywatne, jakość świadczonych usług jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Warto mieć to na uwadze!
W dzisiejszym tekście poruszamy temat stomatologii. Czy jest to rzeczywiście jak mówi wielu zawód przyszłości? Co warto o niej wiedzieć, o czym pamiętać? Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych podjęciem pracy jako stomatolog. Interesują się oni nie tylko kwestią zarobków i rozwoju osobistego, ale także perspektywami tego zawodu. Co można robić w stomatologii za 5 lat, a co można zrobić za lat dziesięć? Jak będzie wyglądała stomatologia za 30 lat? Odpowiedzi na te pytania nie są jasne, ale jedno jest pewne – technologia idzie do przodu i stomatologia nie jest tutaj absolutnie żadnym wyjątkiem. Dobry stomatolog to naprawdę światowej klasy specjalista, który korzysta ze wszystkich najnowszych zdobyczy medycyny, innowacyjności i rozwoju.